Teplo v uzavřeném systému
Spočítej, kolik tepla přijde nebo odejde z uzavřeného systému, pokud se jeho vnitřní energie sníží o 241 J a systém vykoná práci 58 J.
Q=-241-(-58)\:\mathrm{J}=-183\:\mathrm{J}
Q=241-58\:\mathrm{J}=183\:\mathrm{J}
Q=-241-58\:\mathrm{J}=-299\:\mathrm{J}
Q=-241+58\:\mathrm{J}=-299\:\mathrm{J}